Španělsko - Malaga - pláže
Evropa,  Malaga

Malaga – moře, tapas, pohoda

Malaga přístavní město na jihu země v Andalusii. Malaga leží u Středozemního moře a panuje zde typické středozemní podnebí – po většinu roku slunečné počasí. Horká léta a mírné zimy. Co vidět a zažít v Malaze.👇

Počasí Malaga

Díky své poloze je počasí v Malaze příjemné po celý rok. Zimy jsou tu mírné a v létě je tu vedro k padnutí. Myslím si, že nejlepší čas na prozkoumání Malagy je jaro a podzim, kdy jsou teploty velmi příjemné. Můžete nejen objevovat město, ale zároveň si užívat moře a pláží. Pochopitelně ihned po zimě není moře úplně nejteplejší a asi nebude moc vhodné pro plavání.

My jsme do Malagy letěli v říjnu, spíše si odpočinout od přicházejícího podzimu, abychom si opět mohli navlíknout tričko, kraťasy a žabky. Teploty se zde pohybovaly kolem 30 stupňů (ne úmorných, ale příjemných). Moře je sice studenější, ale aspoň nás probralo z předešlých nocí. Proč? Malaga, to je noční život, popíjení a tapas.

Jak se dostat z letiště do centra?

Vlakem, lístek stál cca 2,50 €. Na letišti jsou všude ukazatele kudy na vlak, takže nezabloudíte (snad).😀

Doprava po Malaze

My jsme chodili všude pěšky. Měli jsme to kousek do centra a pláž je od centra taky asi 20-25 minut pěšky. Myslím, že v pohodě město pěšky projdete.

Ubytování

Ubytování jsme si našli přes Airbnb. Nacházelo se pár minut od centra. Na začátku zde bylo menší nedorozumění ohledně předání klíčů. Je zde zvykem (zvlášť u Airbnb), že klíčky jsou schované v “trezoru” nebo schránce na číselný kód, s čímž jsme se setkali poprvé. Majitel nám sice poslal instrukce, ale nám to jaksi nedávalo smysl, k čemuž přispělo i to, že dveře do baráku byli otevřené a na schránkách jsme našli klíč. Ten ovšem nikam nepasoval. Volali jsme tedy týpkovi, že klíčem nejdou otevřít dveře, naštěstí měl cestu kolem a vše nám ukázal. Nj, jsme trubky.😅

Co vidět v Malaze

Upřímně, to snad bylo poprvé, co jsme nejeli účelově se podívat na památky, ale spíše někam zmizet před podzimem, takže jsme tuto část moc neprobádali. Co zde ale najdete.

Alcazaba

Jedná se o maurskou pevnost z 11.století.

Co vidět v Malaze - Výhled z pevnosti Alcazaba
Výhled z pevnosti Alcazaba

Katedrála

Co vidět v Malaze - katedrála
Malaga – katedrála

Paseo del Parque

Park navržený jako botanická promenáda. 

Jídlo a pití v Malaze

Co vás bude bavit více jak památky, je zdejší jídlo. Tapas, pivo nebo sangria to je Malaga. Nejvíce nás zde okouzlili místní tapas bary/hospody, které jsou na každém kroku. Ve většině tapas barů (tapas nebo-li malá barová jídla) na nás nemluvili anglicky, ale vždy se chovali mile a hlavně vždy jsme dostali jídlo a pití.😀 Navíc všude vidíte, jaké tapas je v nabídce, takže stačí ukázat, co byste si dali a je to. Mezi tapas klasiky patří: bramborový salát něco na způsob našeho vánočního salátu, patatas bravas – brambory s omáčkou, mořské plody (smažené, grilované), šneci, šunky, volské oko na bulce. Ke snídani si dáte churros s čokoládou a šálkem kávy.

Některé tapas bary, které jsme navštívili i vícekrát. Ceny tapas byly vcelku příjemné od 2 € – 10 € (záleží samozřejmě, co si dáte). Většina tapas barů má otevřeno od 12-24.

 

Snídaně v podání churros
Snídaně v podání churros
Tapas podle mého gusta
Tapas podle mého gusta

Tipy, co navštívit v Malaze

Restaurante los Hidalgos Bodegon

Vše ve španělštině, ale i tak si úplně v pohodě vyberete nebo se mrknete na překladač. Místní specialita jsou šneci, doporučuju vyzkoušet. Jinak zde najdete i mořské plody (většinou tedy smažené), ale výborný. Ceny jsou přijatelné, najdete zde převážně místní a občas sem zabloudí nějaký turista jako my.

 

Malaga - Restaurante los Hidalgos Bodegon - místní specialita šneci
Malaga – Restaurante los Hidalgos Bodegon – místní specialita šneci

 

Malaga - Restaurante los Hidalgos Bodegon
Malaga – Restaurante los Hidalgos Bodegon

La Recova

Malý tapas bar, kde si připadáte jako ve starožitnictví. Menu mají pouze ve španělštině a nemluví zde anglicky, ale opět pro objednávku jídla v pohodě. Sice jsme dostali něco jiného, než jsme si objednali, ano naše španělštině není příliš dobrá, ale i tak vše bylo vynikající. Navíc vám neustále nosí tapas i zadarmo než vám donesou vaše objednané.

La Tranca

Zde jsme byli nejčastěji ze všech. Příjemný tapas bar, kde si dáte dobrý pivo a tapas. Byli jsme zde v neděli odpoledne a bylo to plné místních. Doporučuji rozpečený kozí sýr na opečeném chlebu a masové koule v rajčatové omáčce. Když platíte účet, napíšou vám ho křídou na dveře, žádný plýtvání papíru a účtenek. Super místo, kde sedíte, popíjíte pivo a objednáváte si tapas, celý den prosezený zde je brnkačka.

Malaga - La Tranca - tapas
Malaga – La Tranca – tapas

Podobných míst zde najdete na každém roku mraky, nikdy jsem nebyla tolik přejedená jako v Malaze. Vyjdete z jednoho tapas baru, jdete ani ne pár minut a vidíte další, u kterého si říkáte, to musím taky zkusit.

Pivo v Malaze

Nejvíce se zde popíjí tzv. piňa (nebo-li malé pivo), dát si můžete i velké, ale místní popíjejí piňi a k tomu si dávají tapas. Piva jsou zde lehká a chutná. Cena malého piva je zda asi 2 – 2,50 € (někde samozřejmě více) a v neděli to tu není jako v Itálii, ale naopak to zde žije, trhy, plno lidí venku v tapas barech nebo na pláži.

Cerveza Victoria Malaga
Cerveza Victoria Malaga

Náš trip v Malaze

Ihned po příjezdu (cca 10-11 hodina) na ubytování (byla sobota) jsme se šli podívat do centra. Všude plno, hlava na hlavě. Nakonec jsme našli jedno zapadlejší bistro od hlavní třídy a zde si dali výborné tapas Restaurante los Hidalgos Bodegon. Potěšilo nás, že zde jsou v převaze místní, takže to snad nebude nějaká turistická past. Jakmile jsme doplnili energii a tekutiny, řekli jsme si, že se půjdeme na zítra vyspat. Jenže, co čert nechtěl, cestou na ubytování jsme potkali životem pulzující bar a nechali jsme se vcucnout sobotní nocí. 

Bar v Malaze
Bar v Malaze

Kocovina, moře a další tapas

Další den s mírnou kocovinou jsme si šli projít město. Mysleli jsme si, že v neděli zde bude vše zavřené, ale opak byl pravdou. Ve městě se konaly trhy a celkově bylo všude rušno. My jsme prošli trhy a zamířili k moři. Koupačka v ledovém moři sakra bodla.😀Byl čas oběda, tak jsme vyrazili opět do centra, kde jsme měli vytipované tapas bary. Celý den jsme strávili v tapas barech, nejlépe strávená neděle ever.😎

 Co vidět v Malaze - Pláž v Malaze
Pláž v Malaze

Další den jsme navštívili katedrálu a Alcazaba (maorské opevnění). Po vyčerpávající turistice jsme opět zapadli do místních tapas barů. Tady to jinak opravdu nejde.😃 Pokud se potřebujete zchladit, jdete cca 30 minut k moři a pak můžete zpět do víru města. Letět jsme měli další den ve večerních hodinách, takže jsme většinu dne strávili na pláži a nečekaně v tapas barech.

Dojem z Malagy

Žádné očekávání jsme od tohoto města neměli, ale Malaga nás úplně vcucla. Čím? Stylem života, jídlem, krásným počasím a plážemi. Dýchne zde na vás moře, slunce, pohodová atmosféra, zkrátka svět se na chvíli zastaví a vy jen popíjíte pivo a k tomu si dáváte tapas. Malagu doporučuju zvláště v podzimních měsících, je to super způsob, jak si prodloužit léto a není tu tolik turistů.

Jestli chcete zůstat ve Španělsku, tak se podívejte na náš trip v Barceloně.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *