Pizza Praha
Kam na pizzu v Praze,  Praha

Kam na výbornou pizzu v Praze

Lámete si hlavu kam na výbornou pizzu v Praze? To my taky! V Praze už nějaký ten pátek žijeme a během té doby jsme vyzkoušeli nespočet pizz. Z toho všeho, co jsme vyzkoušeli můžeme s klidným svědomím doporučit tyto dvě.🍕🍕

Naše tipy kam na pizzu v Praze

Pizza Nuova – Praha Náměstí republiky

Patří do naší oblíbené Ambiente rodinky. Jedná se o restauraci, která se specializuje na italskou kuchyni. Najdete zde těstoviny, ryby a samozřejmě pizzy. Můžete se pustit i do All you can eat, tedy sněz, co se do tebe vejde (máte 3 varianty).😀Doporučuju všemi deseti, ale na vlastní nebezpečí. Horko těžko se pak odkutálíte domů, tedy, pokud ochutnáte všechno jako já.😅 

Neapolská pizza

Vraťme se k pizze. Jedná se o neapolskou pizzu. Pokud chcete, aby vaše pizza nesla název neapolská musí splňovat poměrně přísná pravidla podle asociace AVPN.

Najdete zde klasickou Margheritu, Quattro formaggi, Capricciosa nebo Diavolu. Záleží, co máte rádi. My zde máme vyzkoušenou Diavolu (pizzu s pikantním salámem), Margheritu s parmskou šunkou a rukolou, Margheritu s pražskou šunkou a Capricciosu. Všechny jsou výborné, ale mezi mé nejoblíbenější zde patří Margherita s parmskou šunkou a rukolou a Capricciosa. Ceny se zde pohybují od 208 Kč do 268 Kč. 

Kam na pizzu v Praze - Pizza Nuova
Kam na pizzu v Praze – Pizza Nuova

Proč Pizza Nuova?

Těsto je krásně křupavé, kůrčičky jsou jedna báseň. Vynikající sugo z rajčat San Marzano a k tomu kvalitní přísady jako sýr Grana Padano nebo šunka od kosti. K tomu všemi pizzu dělají v peci na bukovém dřevu.🤤

Pokud zrovna nemáte chuť na pizzu, můžete si dát samozřejmě těstoviny, ryby, grilovaná masa a sladkou tečku na závěr v podobě tiramisu nebo panna cotty.

Pokud jste milovník vína, zde je váš ráj, tedy aspoň podle počtu vín na vinném lístku.😀 Pokud tíhnete spíše k pivu (jako my), žízeň uhasíte čepovanou Plzní. 

Wine Food Market – Praha Smíchov

Další podnik, kam se pravidelně vracíme na pizzu, je Wine Food Market. Jedná se o italskou restauraci, která je propojena s prodejnou, kde si můžete koupit italské pečivo, něco slaného i sladkého.

Restaurace ve stylu tržnice

Uvnitř je to opravdu nádhera ve stylu tržnice, kde se nachází i restaurace.  Zde najdete jen jednu, ale stojí za to. Vejdete do krásného prostoru, kde na jedné straně připravují pizzu, na druhé zase ryby a těstoviny. Výhodou je i to, že si zde můžete koupit rybu a uvařit si ji až doma. Pizzu zde dělají v klasické italské peci, na bukovém dřevě. To vše v otevřené kuchyni se svérázným šéfkuchařem, který hlásí objednávky v italském stylu pěkně nahlas, to vše podtrhuje skvělou atmosféru, která zde panuje.

Opět zde najdete klasiky jako je Margherita, Capricciosa, Napoletana nebo pizza s prosciutto cotto. Dát si zde můžete i pizzy speciální (podle menu gurmánské) jako je Frutti di mare (plody moře), pizzu s krevetami, s chřestem nebo další. My jdeme vždy do klasiky, ale třeba pizza frutti di mare mě láká. 

Kam na pizzu v Praze - Pizza Wine Food Market
Kam na pizzu v Praze – Pizza Wine Food Market

Ceny se zde pohybují od 149 Kč do 319 Kč (ceny při výběru menší pizzy 32 cm). 

Proč Wine Food Market?

Nádherné prostředí. Dokonalá vláčná pizza s křupavými okraji, kvalitními surovinami. K tomu všemu dělaná v peci na bukovém dřevu. Máte zde možnost experimentovat nebo si vybrat klasiku. Můžete si dát menší pizzu (32 cm), pokud máte menší hlad, ale i větší (45 cm), pokud hlady šilháte.

Po náročné páteční noci pizza nebo fritto misto

Mimo pizzu si zde můžete dát samozřejmě těstoviny, ryby, jiné plody moře, dokonce i burger. Za mě jeden tip a to je Fritto misto nebo-li smažené plody moře se smaženými bramborami a citronovou majonézou. Skvělé nejen po propité páteční noci.😀

Wine Food Market - Fritto misto
Wine Food Market – Fritto misto

K pití zde najdete italské drinky typu Aperol Spritz, italská vína, zkrátka všude na vás dýchá Itálie. Pokud jste pivař, žízeň zaženete lahvovou Plzní nebo točeným pivem z pivovaru Libertas.

Máte další tipy, kam se vydat v Praze za výbornou pizzu? Sem s nimi, rádi vyzkoušíme.😊

Pokud váš přepadl hlad a chcete vyrazit na jednu z těchto pizz, přečtěte si i náš tip, kam na skvělý burger.🍔 Můžete to vzít pak najednou.😃

23 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.