Doprava ve Vietnamu
Vietnam

Doprava ve Vietnamu

Doprava ve Vietnamu je jedním slovem šílená, pokud už jste někdy byli v Asii, tak už asi víte. Všude jezdí milión skútrů, do toho auta, kamiony a kola. Je to vážně chaos, ale je třeba se jejich tempu a stylu přizpůsobit.

Doprava ve Vietnamu
Doprava ve Vietnamu

Jak cestovat ve Vietnamu

Ve Vietnamu můžete cestovat vlakem, letadlem, autobusy, taxíky, skútry – vše záleží, kam jedete. Pokud jedete z jihu na sever (či obráceně), doporučuji letět letadlem. Je to rychlý a poměrně levný (cca od 700 Kč).

Vietnam můžete projet vlakem, ale cesta vám zabere několik hodin, je to prý celkem zážitek, ale doporučuju to spíše pro delší pobyty. Velmi časté jsou zde lůžkové autobusy. Některá zajímavá místa jsou od sebe poměrně vzdálená a nic jiného než autobus vám pak nezbyde. Počítejte s tím, že v autobusu můžete strávit půlku dne i více.
Můžete si pochopitelně půjčit i skútr, ale to spíš doporučuju v nějakých klidnějších, méně frekventovaných místech, ale opět záleží na vás a na vašich motorkářských dovednostech.😀

Pozn. od “motorkáře” Honzy:  Motorkářské dovednosti podtrhuji, nepřeceňujte své motorkářské dovednosti, doprava je opravdu hustá. Mě to stálo trochu krve a posměchu místních (vlastně neznám nikoho, kdo byl ve Vietnamu a nerostřelil se na motorce). Tak si ji vlastně půjčte, je to součást vietnamského zážitku, ale pozor.🛵

My jsme volili nejrychlejší volbu – letadlo, jelikož jsme zde byli pouze necelé 2 týdny. Jinak jsme jezdili taxíky přes Grab, což vřele doporučuju (je potřeba si jen pořídit jejich simku asi za 180 000 VDN a nainstalovat aplikaci).

Tip na přecházení silnice: Je to celkem adrenalin a chvíli trvá, než si na to zvyknete, ale nesmíte se bát. Vkročte do silnice a pomalu běžte, přitom se koukejte na skútry/auta. Oni vás též sledují a buď zpomalí, objedou vás nebo zastaví, hlavně nesmíte zbrkle zastavit nebo udělat něco nepředvídatelného.

Zajímají vás další informace o Vietnamu. Přečtěte si více jak získat víza nebo čím se platí ve Vietnamu.

Koukněte se na náš trip ve Vietnamu!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.