Španělsko - Park v Barceloně
Barcelona,  Evropa

Barcelona – nechte se unést katalánskou atmosférou

Barcelona je hlavní město Katalánska, které leží u Středozemního moře na východě Španělska. Je známá nejen díky fotbalu, ale také díky stavbám impozantního architekta A. Gaudího. Co vše v Barceloně můžete vidět a navštívit.👇

Počasí Barcelona

Díky své poloze je tu celoročně příjemné počasí. V zimě jsou teploty mírné, není zde zvykem, že by teploty klesaly pod bod mrazu. V létě je počasí velmi horké a mnoho lidí sem kvůli tomu a moři jezdí. Pokud si chcete projít město a během první minuty nepropotit tričko, je ideální sem vycestovat na jaře nebo na podzim, kdy teploty jsou velmi příjemné.

My většinou volíme podzim, abychom si trochu prodloužili léto.🌞

Jak se dostat z letiště do centra?

Jednoduše metrem sledujte šipky, které vás zavedou přímo na stanici, před vstupem si koupíte v automatu lístek, je to linka L9, neomezený lístek na dva dny stojí cca 15 EUR.

Co vidět v Barceloně

Sagrada Familia

Symbol města, monumentální a nedostavěný chrám, který patří k nejznámějším Gaudího stavbám. Je to opravdu nádherné dílo, bohužel je zde milion lidí a všude najdete stavební jeřáby, jelikož chtějí tuto nádhernou stavbu dokončit.🤞

Ci vidět v Barceloně - Sagrada Familia
Barcelona – Sagrada Familia

Casa Milà

Velmi zajímavá stavba, kde je vše zakřivené, hrbaté nebo vyhloubené. Stěny, stropy nemají přímé linie. 

Ci vidět v Barceloně - Casa Milà
Barcelona – Casa Milà

Park Güell

Nádherný rozlehlý park nad Barcelonou. Všude naleznete osobitý styl Gaudího.

Ci vidět v Barceloně - Park Güell
Barcelona – Park Güell

Casa Batlló

 

Barcelona není pouze Gaudího stavby, najdete zde i jiné skvosty, především gotické. Např. kostel Santa Maria del Mar, katedrála sv. Kříže a sv. Eulálie a další.

Jídlo a pití v Barceloně

Nejsou to jen památky, co můžete v Barceloně vidět a zažít, musíte okusit i španělskou kuchyni. Vzhledem k tomu, že Barcelonu najdete přímo u moře, tak se můžete těšit především na ryby a mořské plody, které nakoupíte spolu se zeleninou a ovocem na místních trzích.

Katalánská kuchyně

Čerstvost je základem katalánské kuchyně. Dalším typickým rysem španělské kuchyně jsou tapas (něco jako jednohubky u nás). Dát si můžete plněné brambory (patatas bravas), prkýnko se sušenými šunkami, sýry, nakládané olivy, mořské plody na různé způsoby a mnoho dalšího. A jako sladkou tečku si můžete dát crema catalana takové katalánské crème brûlée.

Barcelona a jídlo
Barcelona a jídlo

 

Barcelona - crema catalana
Barcelona – crema catalana

Vše se musí řádně zapít, můžete si dát sangrii, katalánské víno a nebo Estrellu, pivo, které se vaří přímo v Barceloně. Pokud máte chuť na nějaké speciální piva, tak i ty zde najdete. My navštívili Blacklab.

Tipy, co jsme v Barceloně navštívili

Viana

Nejlepší borůvkové mojito a ceviche, co jsem kdy měla. Této restaurace jsme si všimli náhodou na Tripadvisoru a byla to lahoda. Večer jsou zde fronty. My jsme dorazili asi 5 minut po otevíračce a restaurace byla už plná. Museli jsme čekat, jestli nějaká rezervace nepřijde a naštěstí pro nás nepřišla. Je to malá útulná restaurace, kde veškeré jídlo, co jsme měli bylo vynikající. I ostatní jídla (aspoň podle vzhledu) vypadala úžasně.

Barcelona - restaurace Viana - borůvkové mojito
Barcelona – restaurace Viana – borůvkové mojito

Taberna Mil Gritos

Po příjezdu jsme měli hlad a chtěli si dát tapas, tato restaurace byla první, kterou jsme potkali a určitě stála za to. Dali jsme si plněné brambory (ačkoliv to nezní nijak zázračně, byla naprosto výborné) a prkýnko se salámy, to my vždy rádi.

Barcelona - restaurace Taberna Mil Gritos - tapas
Barcelona – restaurace Taberna Mil Gritos – tapas

Boqueria Barcelona

Místní trh, kde najdete úplně vše. Super zde je, že zde nejen nakoupíte, ale zároveň si dáte něco k snědku. My jsme si dali sangrii a mořské plody.

Boqueria Barcelona
Boqueria Barcelona

 

Boqueria Barcelona
Boqueria Barcelona

Nevermind Bar

Hodně stylový doupě, kde si dáte pivo a odpočinete si od pouličního mumraje.

Náš trip v Barceloně

Než jsme se ubytovali, tak byl večer a to znamená, že jsme hledali místo, kde si dát něco k jídlu. Jako první nás zaujal jeden tapas bar, kde jsme si dali od každého něco. Poté jsme samozřejmě museli navštívit Hard Rock Cafe a teprve potom jsme mohli jít spát.😃

Klasický barcelonský okruh po památkách

Další den jsme dali okruh po klasických barcelonských památkách jako je Sagrada Familia, kde čekejte davy turistů dychtících se vyfotit s touto slavnou stavbou. Vzhledem k tomu, že město chce stavbu dokončit, najdete zde stavební jeřáby. Náš další cíl byl park Güell, ze kterého je nádherný pohled na město a najdete zde typický Gaudího rukopis.

Mořské plody, sangria a crema catalana

Čas oběda si blížil a my zamířili do jedné restaurace poblíž pláže, jejíž jméno jsem bohužel zapomněla (stává se mi to poměrně často). Jsme u moře, takže objednávka byla jasná, mořské plody, sangria a na závěr crema catalana. Po vydatném pozdním obědě jsme šli na pláž. Ačkoliv byl říjen, lidu zde bylo poměrně hodně, Ještě aby ne, když teploty byly kolem 25 stupňů a ještě ke všemu byla neděle. Po procházce na pláži jsme navštívili místní bar Blacklab, kde jsme ochutnávali různá piva. 

Barcelonský fotbalový svatostánek

Na druhý den byl v plánu fotbalový svatostánek. Ačkoliv nejsem fanynkou FC Barcelona, tak to určitě stojí za vidění. Obrovský fotbalový stadion, kde se vejde cca 100 000 diváků. Pokud si chcete koupit dres nebo jiný upomínkový předmět, najdete zde i obchod, nebo spíš takové menší obchodní centrum.😃

Trh, kde chcete být každý den

Další na řadě byl trh Boqueria Barcelona, kde si můžete koupit ryby, mořské plody, maso, zeleniny, ovoce, zkrátka vše, co vás napadne. Až na vás přijde hlad, můžete si dát oběd přímo zde. Jen si sednete na barovou stoličku a řeknete/ukážete, na co máte chuť. Po obědě jsme jeli navštívit další Gaudího stavby a potulovali se po místních tapas barech. Večer jsme pak navštívili restauraci Viana, kde měli naprosto úžasné borůvkové mojito. Pozor, mimořádně návykové.😃 K jídlu jsme si dali ceviche, hovězí líčka a vepřový bok. Vše naprosto dokonalé. Cestou na ubytování jsme narazili na pár barů. Nevermind byl z nich nejvíce zajímavý. Je to takový punkový doupě.🤘

Barcelona - restaurace Viana - ceviche
Barcelona – restaurace Viana – ceviche

 

Barcelona - Nevermind
Barcelona – Nevermind

Dojem z Barcelony

Moje první zkušenost se Španělskem a tapas. Město je plný nádherných staveb, ale (nečekaně) také plné turistů. Propukla zde čirá láska k tapas.🖤 Tento způsob jídla zdá se mi geniální. Stojí za to se sem vrátit a prozkoumat místa neprozkoumaná a vzdálená turistům.

Pokud máte rádi Španělsko jako my, koukněte se na náš trip v Malaze.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.